Leros Species Urologicae Planta—20 nálevových sáčků

Humánní léčivý přípravek

Leros Species urologicae Planta pomocný lék při zánětlivých chorobách močových cest. Působí močopudně, antisepticky, uvolňuje křeče hladkého svalstva. Čtěte pozorně příbalový leták.

Cena vč. DPH
66 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 8594740499900 | Zbozi: 18100060

Popis produktu

Leros Species urologicae Planta pomocný lék při zánětlivých chorobách močových cest.
Působí močopudně, antisepticky, uvolňuje křeče hladkého svalstva. Čtěte podrobně příbalový leták.

Užití

Pomocný lék při zánětlivých chorobách močových cest (akutní a infekční urologická onemocnění, chronické záněty močových cest, akutní a chronické záněty močového měchýře). Působí močopudně, antisepticky (protibakteriálně), uvolňuje křeče hladkého svalstva.
Desinfekční účinek medvědice léčivé je vhodně doplněn dalšími drogami v čajové směsi, které zvyšují tento účinek, působí příznivě při urologických onemocněních.

Dávkování

Příprava a dávkování: - sypaná forma: 1 polévková lžíce (5 g) čajové směsi se přelije šálkem (1/4 I) vařící vody a po 15 minutách vyluhování v přikryté nádobě se scedí, čaj se nesmí vařit. Pije se teplý 3-5x denně. Ke zvýšení účinku se doporučuje přidat k nálevu na špičku nože užívací sodu. Připravuje se vždy čerstvý, bezprostředně před použitím. - nálevové sáčky: 1 nálevový sáček se přelije šálkem (1/4 I) vařící vody a po 10 minutách vyluhování v přikryté nádobě se vyjme. Ke zvýšení účinku se doporučuje přidat k nálevu na špičku nože užívací sodu. Čaj se pije teplý 3 - 5x denně. Připravuje se vždy čerstvý.

Příznaky

Ledvinové a močové potíže.

Kontraindikace

Otoky způsobené nedostatečnou funkcí srdce a ledvin, těhotenství, kojení, děti do 12 let, přecitlivělost na některou složku přípravku.

Vedlejší příznaky

U citlivých osob možnost podráždění žaludku.

Fakta

Neužívat s léky a potravou snižující pH moči (zvyšující kyselost moči) např. kyselé šťávy. Může způsobovat hnědé zbarvení moči. Nepoužívat déle než 5 týdnů. Léčbu je možné opakovat nejvýše 5krát za rok.

Příbalový léták