Kulíšek Forte sáčky—10x 6.8 g

Kulíšek Forte sáčky—10x 6.8 g

K dietnímu postupu při průjmových potížích a/nebo zvracení u kojenců od ukončeného 4. měsíce života a malých dětí.

Cena vč. DPH
92 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 8594003320323 | Zbozi: 18102749

Popis produktu

K dietnímu postupu při průjmových potížích a/nebo zvracení u kojenců od ukončeného 4. měsíce života a malých dětí.

Užití

Rehydratační roztok je jemně ochucen přírodním zázvorovým extraktem, který zároveň uklidňuje žaludek . Roztok je tedy rovněž vhodný jako podpůrný prostředek při horečnatých onemocněních doprovázených pocením a žaludeční nevolností. Osvědčilo se podávání nápoje dětem náchylným k cestovní nevolnosti, a to před i během cesty.
Podávání nápoje vede k rychlé normalizaci vnitřního prostředí organizmu. Správnou přípravou a dávkováním roztoku zajistíte včasnou a dostatečnou náhradu iontů a vody při zvracení, horečce, přehřátí a při průjmu.
Roztok je rovněž vhodný jako podpůrný prostředek při horečnatých onemocněních doprovázených pocením a žaludeční nevolností.
Osvědčilo se podávání roztoku dětem náchylným k cestovní nevolnosti před i během cesty.
Glukóza dodává dítěti nezbytnou energii a napomáhá přestupu iontů do krevního oběhu.
Vede k rychlé normalizaci vnitřního prostředí organizmu. Bylinný výtažek zklidňuje podrážděný žaludek.
Správnou přípravou a dávkováním roztoku zajistíte včasnou a dostatečnou náhradu iontů a vody při zvracení, horečce, přehřátí a při průjmu.

Dávkování

1 sáček rozpustíme v 250 ml převařené kojenecké vody a vychladíme. Podáváme z láhve, hrnečku nebo po lžičkách.

Kontraindikace

Nejsou známy.

Vedlejší příznaky

Nejsou známy.

Fakta

Granulovaná směs pro přípravu rehydratační roztok, který je určen k dietnímu postupu při průjmových potížích a/nebo zvracení u kojenců od ukončeného 4. měsíce života a malých dětí.
Osvědčilo se podávání studeného roztoku po lžičkách, zejména při zvracení. Pokud se známky dehydratace nezlepšily, je možné postupovat dle výše uvedeného schématu ještě dalších cca 6 -12 hodin. Jestliže se hydratace zlepšila, zahájíme druhou fázi léčby.
Příklad výpočtu: dítě (8 kg) na umělé výživě, lehká dehydratace se zvracením - 8 x 50 ml = 400 ml +160ml. (2 vodnaté stolice v průběhu prvních 4 hodin), tj. dostane 560 ml vychlazeného roztoku v prvních 4 hod. Situace se zlepšila - můžeme podat mléčnou výživu.
Dítě mělo ve druhé fázi další 3 vodnaté stolice - přidáme 3 x 8 x 10 ml = 240 ml Kulíšku
Forte.

Složení

glukóza, chlorid sodný, citronan sodný, chlorid draselný, zázvorový extrakt, (osmolarita - 240 mOsmil)

Poznámka

Stupně dehydratace dítěte dle lékařské klasifikace :
Lehká: ztráta hmotnosti méně než 5% proti původnímu stavu. Dítě je při vědomí, ale neklidné,častěji vyžaduje pití. Sliznice jsou vlhké, dítě dostatečně močí, měkká část vpředu na hlavě (velká fontanela), není propadlá a kůže nejeví známky změn v obsahu vody.
Střední: ztráta hmotnosti 5 -10%proti původnímu stavu, která je doprovázena velkým neklidem nebo až ochablostí dítěte, které se proto nemusí tak aktivně hlásit o pití. Sliznice jsou suché, dítě méně močí, má zapadlé oči a také velká fontanela je lehce propadlá. Kůže jeví známky sníženého obsahu vody (vezmeme-li kůži na břiše mezi prsty a vytvoříme tzv.kožní řasu, ta se jen pozvolna vrací do původní polohy).
Těžká: ztráta hmotnosti je větší než 10% proti původnímu stavu, dítě je spavé, má chladné končetiny. Sliznice jsou zřetelně oschlé, dítě močí velmi málo nebo vůbec ne. Oči a velká fontanela jsou výrazně propadlé, kožní řasa se nevrací po dlouhou dobu do původní polohy.
U středního stupně dehydratace zvažuje lékař léčbu v nemocnici, při těžkém stupni dehydratace je pobyt v nemocnici nutný!

Příbalový léták