Svorto 024 Srdíčka samolepicí L+P béžová vel. 3—1 pár

Zdravotnický prostředek

Pelota je tvořena latexovým odlitekem z vrchní strany překrytým usní, ze spodní strany je samolepicí fólie.

Cena vč. DPH
67 Kč
Dostupnost
skladem 2 ks

PDK: 8594023810330 | Zbozi: 18108690

Popis produktu

Pelota je tvořena latexovým odlitekem z vrchní strany překrytým usní, ze spodní strany je samolepicí fólie.

Užití

Peloty-srdíčka jsou určeny k vlepení do sériově vyráběné obuvi. Zpravidla se umisťují pod příčnou klenbu nožní tak, aby nejvyšší bod srdíčka byl v 64% délky obuvi, měřeno od paty. S ohledem na stupeň plochosti a velikost nohy je možno volit mezi třemi velikostmi srdíček.

Dávkování

Zpočátku je vhodné použít menší velikost peloty a neumisťovat ji přímo pod klenbu ale blíže k patě. Postupně, po přivyknutí, lze podporu klenby zvyšovat použitím větší velikosti peloty umístěné přímo pod klenbou.

Příznaky

Bolest v přední části nohy, únava při chůzi, otlaky na metatarsální části chodidla.

Prevence

Používání obuví s nižším podpatkem, masáž přední části chodidla.

Kontraindikace

Nepoužívat současně s jinou vložkou podepírající příčnou klenbu nožní.

Fakta

Pro usnadnění aplikace v obuvi je k srdíčkům dodávána šablona s návodem - "Doporučení správného umístění metatarsální peloty - srdíčka ".

Poznámka

přenáší hmotnost lidského těla na podložku — funkce statická. Pro obě základní úlohy nohy je především velmi důležitá klenba nožní. Změnu nohy od normálního anatomického tvaru označujeme pojmem deformita.
Vrozené dispozice, nevhodná obuv, nadměrná zátěž, civilizační a další vlivy jsou příčinou tvarových změn nohou — chodidel. Jednou z nejrozšířenějších vad je pokles příčné a podélné klenby nožní, valgózní deformace kloubu palce, kladívkové prsty, otlaky na plosce nohy, vychýlení osového postavení dolní končetiny a patní ostruhy.
Pro tyto vady nabízíme pomůcky jak pro prevenci, tak i korekci vad, které zajišťují nohám potřebnou podporu. Jsou anatomicky tvarované, působí příjemně na dotyk s chodidlem a svými hygienickými vlastnostmi splňují náročné testy Státního zdravotního ústavu.
Údaje o firmě
Www.svorto.cz

Příbalový léták