Sáček 1D Esteem+ výpustný průhledný standart filtr—20 - 70 mm, 10 ks

Zdravotnický prostředek

Jednodílný výpustný sáček standardní velikosti, průhl. s filtrem. Je možné jej vystřihnout dle velikosti stomie. Jednoduché vypouštění sáčku umožňuje výpusť uzavíráná pomocí suchých zipů.Jejich uvolnění je jištěno krycí klopou-zamezí zachytávání za oděv.

Cena vč. DPH
1 860 Kč
Dostupnost
skladem

PDK: 2733088 | Zbozi: 18142426

Popis produktu

Jednodílný výpustný sáček standardní velikosti, průhl. s filtrem. Je možné jej vystřihnout dle velikosti stomie. Jednoduché vypouštění sáčku umožňuje výpusť uzavíráná pomocí suchých zipů.Jejich uvolnění je jištěno krycí klopou-zamezí zachytávání za oděv.

Užití

Základem všech stomických pomůcek ConvaTec je přilnavá vrstva z hmoty
Stomahesive©. Pevná hmota Stomahesive© je unikátní kombinací přírodních látek a ostatních komponentů, které jí dávají výborné hojivé vlastnosti. Je chráněna celosvětovým patentem. Dobře drží na suché, mírně vlhké i zanícené kůži.
Výpustné sáčky Esteem© InvisiClose© :
Tyto jednodílné výpustné sáčky jsou dostupné ve standardní velikosti, béžové nebo průhledné. Je možné je vystřihnout dle velikosti stomie od 20 mm až do velikosti 70 mm.
Jednoduché vypouštění sáčku umožňuje výpusť, která je uzavírána pomocí suchých zipů. Jejich uvolnění je jištěno krycí klopou, která také zamezí zachytávání uzávěru za oděv.
Příprava, nasazení a výměna sáčků jednodílného systému Esteem©:
Připravte si sáček a vše potřebné pro jeho výměnu, tj. žínku (na jedno použití), mýdlo, ručník nebo buničinu na osušení okolí stomie, pytlík na vyměňované pomůcky, ochranné a čisticí prostředky, které jsou potřebné k ošetřování stomie.
Změřte stomii a zvolte požadovaný typ výrobku. V případě, že jste zvolili sáček
Esteem© s velikostí otvoru v podložce 20 mm, načrtněte požadovaný průměr a tvar na zadní stranu podložky a vystřihněte. Ostatní sáčky Esteem© s předstřiženým otvorem v podložce 25—70 mm jsou již připravené pro použití na danou velikost stomie.

Dávkování

U jednodílného systému je přilnavá podložka z hmoty Stomahesive© již součástí sáčku, při výměně pomůcky se vždy odstraní celý sáček a nalepí se nový. Doba nošení může být rozdílná, záleží na individuálním pocitu pohodlí a bezpečnosti pacienta.

Příznaky

Kohokoliv, od novorozence až do vysokého věku, může postihnout zánětlivé nebo nádorové onemocnění, úraz či jiné postižení, které je důvodem k operaci a má za následek vyústění tlustého střeva, tenkého střeva nebo močovodu břišní stěnou.
Založení stomie patří mezi velké život zachraňující operace, nebo slouží k prodloužení jeho délky.

Vedlejší příznaky

V případě zaníceného okolí urostomie, ve spojení s abnormálně rozšířeným močovodem a absencí močového rezervoáru, se může adhezivum objevit v močových cestách. V případě přítomnosti těchto látek v močovém traktu, se o dalším používání výrobku poraďte se zdavotníkem.

Fakta

Tento výrobek můžete nosit na těle i v případě sprchování nebo plavání. Pro uzavřené sáčky s filtrem použijte přelepku. Po koupání vysušte.

Příbalový léták