Alfarex Rektální mast—25 g

Zdravotnický prostředek

Alfalex rektální mast je zdravotnický prostředek určený k léčbě příznaků spojených s hemoroidálním onemocněním a jeho komplikacemi (např. ekzém a praskliny).

Cena vč. DPH
196 Kč
Dostupnost
skladem


PDK: 3877264 | Zbozi: 18134981

Popis produktu

Alfalex rektální mast je zdravotnický prostředek určený k léčbě příznaků spojených s hemoroidálním onemocněním a jeho komplikacemi (např. ekzém a praskliny).

Užití

Alfalex rektální mast je určen k léčbě příznaků spojených s hemoroidálním onemocněním a jeho komplikacemi (např. ekzém a praskliny). Pokrývá a chrání epidermis (nejvrchnější vrstva kůže), pečuje o zanícenou, svědící kůži a podporuje regeneraci kůže. Omezuje vysoušení kůže, což napomáhá hojení rány, a snižuje riziko vzniku prasklin a poškození při vyprazdňování.

Dávkování

Mast se nanáší do okolí konečníku, nejlépe po vyprázdnění nebo po sedací koupeli.
Malé množství masti (velikosti hrášku) je možné zavést do konečníku pomocí aplikátoru.
Délka použití závisí na tom, jak se zlepšují vaše příznaky, bez přerušení je však přípravek možno používat nejvýše 4 týdny.
Pokud se vaše příznaky nezlepší do 1- 2 týdnů, poraďte se s lékařem.

Kontraindikace

Nepoužívejte, jestliže jste přecitlivělý(á) na lanolin nebo na kteroukoli další složku obsaženou v přípravku. Nepoužívejte na krvácející hemoroidy.

Vedlejší příznaky

Jakákoliv lokální léčba, zejména je-li dlouhodobá, může způsobit reakce z přecitlivělosti.
Mezi jejich projevy patří pocit pálení, svědění, bolest nebo zarudnutí. Pokud během používání tohoto zdravotnického prostředku uvedené příznaky zaznamenáte, přestaňte jej používat a vyhledejte lékaře.

Složení

Sukralfát, kakaové máslo, lanolin (rostlinného původu), bílá vazelína, bílý vosk (včelí vosk), čištěná voda, kaprylyl-glykol, výtažek z měsíčku, výtažek z heřmánku, výtažek z listu vilínu (Hamamelis).

Příbalový léták